Anita Sköld (M)

Bild på Anita Sköld

Uppdrag (7 st)

OrganisationUppdragPeriod
Förvaltningsrätten i Luleå år 2020-2023 nämndeman 2020-01-01 - 2023-12-31
Konstmuseet i Norr 2019-2022 ledamot 2019-04-24 - 2022-12-31
Patientnämnden 2019-2022 vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Patientnämndens presidium 2019-2022 vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige 2018-2022 ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 2019-2022 ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Rennäringsdelegationen 2019-2022 ledamot 2019-06-19 - 2022-12-31