Lennart Åström (S)

Bild på Lennart Åström

Uppdrag (6 st)

OrganisationUppdragPeriod
Nätverket Hälsa och Demokrati 2019-2022 ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Politisk samverkansberedning inom hälso- och sjukvård, omsorg och skola 2019-2022 ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige 2018-2022 ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen 2019-2022 ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Tillgänglighetsrådet 2019-2022 ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Viltförvaltningsdelegationen 2019-2022 ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31